4-В 2021

18.11.2021
Українська мова
Тема.


Попрацюй з підручником:
Усно:

Усно:
Розгадай ребус:
Попрацюй з підручником:




  
17.11.2021
Українська мова
Тема.


Вправа-гра (усно)


Потренуйся:
Попрацюй з підручником:






  
16.11.2021
Українська мова
Тема.


Виконай вправу-гру "Ланцюжок"(усно):
Усно:

Попрацюй з підручником:



Потренуйся(усно):

Усно:




 
15.11.2021
Українська мова
Тема.


Усно:



Попрацюй з підручником:

Усно:
Робота з підручником:







Потренуйся:


  
11.11.2021
Українська мова
Тема.



Усно:





Попрацюй з підручником:

Потренуйся:





  
10.11.2021
Українська мова
Тема.  


Запиши каліграфічно:

Усно:


Попрацюй з підручником:









09.11.2021
Українська мова
Тема.


















     
08.11.2021
Українська мова
Тема.



Усно:



Попрацюй з підручником:



 Склади переказ і запиши:


Фото виконаної роботи надішли на перевірку.



04.11.2021
Українська мова
Тема.



Виконай вправу усно:


Перевір себе:



Виконай вправу 122(письмово)


Потренуйся:





03.11.2021
Українська мова
Тема.
















              
02.11.2021
Українська мова
Тема:


    


















     01.11.2021 
                            
Українська мова
Тема:


1.Повтори правило.
2.Вправа 100 с.35 (усно)

Ознайомся з правилом. Запам ятай:



3.Добери до слова добро абстрактні іменники (усно).
4.Перевір себе.
5.Добери до слова сонце абстрактні іменники(усно).
6.Перевір себе.
7.Виконай завдання (усно)












8.Виконай вправу 101, с.36

Домашнє завдання: вправа 104,с.37.




29.05.2021

Музичне мистецтво

Прослухати пісню "Школа-весела сім.я" за посиланням:https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjeyvrN_uzwAhXdCRAIHcdbB64QwqsBMAN6BAgGEAE&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DPb0hkjVEvYA&usg=AOvVaw0lAUAcg9axA1xFxnewkeVQ

Вивчити текст пісні за посиланням:



https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjeyvrN_uzwAhXdCRAIHcdbB64QFjAHegQICBAE&url=https%3A%2F%2Fdovidka.biz.ua%2Fslova-pisni-shkola-vesela-sim-ya%2F&usg=AOvVaw17pZfxh1M12WPLARZ88ju5



16.04.2021

Музичне мистецтво


Тема: Календарно - обрядові пісні у професійній музиці


Серед української пісенної творчості значне місце посідає жанр, пов’язаний із порами року, тобто з календарем. Виконання пісень цього жанру супроводжується різними звичаями та обрядами.

Це – календарно-обрядові пісні. Навесні ми співаємо веснянки, влітку – купальські пісні, ближче до осені – жниварські.


1. Опрацювати в підручнику стр. 118 - 121.

2. Співати веснянку "Вийди, вийди, Iванку". 

3. Розучити пісню "Справжній друг" ст. 130 у підручнику.


Переглянути відео уроку за посиланням:


https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwir1vulh4DwAhVn-yoKHe8iBy0QwqsBMAB6BAgDEAM&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DzS8BT3gK56A&usg=AOvVaw0rQmu05kbVJZDBHhjl1yeT


Автор відео уроку  Людмила Музика.

 22.01.2021

Образотворче мистецтво


Мета уроку. Закріпити навички малювання пейзажу; знаходити кольорові рішення; розвивати фантазію, творчу уяву, окомір, почуття композиції; виховувати інтерес до образотворчого мистецтва; формувати художній смак при добірці кольорів. Поглиблювати знання учнів про наукові досягнення у вивченні космосу. Виховувати спостережливість, здатність до естетичного осмислення та відтворення власних творчих ідей, виховувати естетичний смак.


Обладнання:

— гуаш, пензлик, баночка для води;

— зошити-альбоми;

Хід уроку



— Що ми називаємо пейзажем?

— Які пейзажі малюють художники?

— Якими художніми матеріалами користуються художники?

Фантастичний образ — це образ, вигаданий людиною, який не існує в реальному світі. Людей, які їх придумують, називають фантастами, а самі образи можуть народжуватися в літературі, образотворчому мистецтві, кіно. У художньому творі автор описує їх словами, в образотворчому мистецтві — за допомогою зорових образів. Таке злиття роботи письменника й художника знаходить своє повне відображення в ілюстраціях дитячих книг.

Ви вже знаєте, що в пейзажі зображуються природа. Це можуть бути широкі простори полів і дрімучі ліси, високі гори й бурхливе море, великі міста й затишні села. На одних картинах образи людей і тварин, природа чи предмети намальовані реалістично і виглядають, як справжні. Та є багато художників, які створюють фантастичні краєвиди, що існують тільки в їхній уяві. Однак навіть такі образи чимось нагадують реальні.






 


Де ж нам далі шукати Фантазію? Може, в невідомих зоряних світах? Космічний корабель швидко домчить нас до далекої невідомої планети. Зобразіть її фантастичний краєвид.

У пейзажах (графічних і живописних), є спільні засоби зображення глибини простору. Це лінійна перспектива — видиме зменшення предметів з віддаленням до лінії горизонту. Щоб передати простір у пейзажі, художник використовує передній, середній і дальній плани та загороджує дальні предмети тими, що розташовані ближче. На передньому плані зображення чітке, на середньому потроху втрачає чіткість, а на дальньому — розпливчасте. Зверніть увагу, чим далі перебуває предмет, тим вище він зображається, і навпаки, найближчий до глядача предмет розміщений на картині найнижче. Малюючи фантастичні світи, художники продумують, як може виглядати далека планета: її колір, ландшафт, рослини і тварини, які живуть на ній, світло яких зірок освітлює її поверхню, що за планети її оточують.

Часто небо на таких картинах — зоряне. Іноді митці зображають літальні кораблі з космонавтами, які досліджують незвідані світи, вивчені наукою поселення інопланетян, які існують лише в нашій уяві...








Отож сьогодні я пропоную вам здійснити подорож у космос. У наш час космічні польоти стали звичним явищем. А були часи, коли тільки фантасти писали про подорожі на Місяць, Марс, Венеру. Задумувалися люди про будову Всесвіту, про космос ще з прадавніх часів. Ще Аристотель висловив ідею про те, що земля має форму кулі, а Магеллан у 1522 році своєю навколосвітньою подорожжю довів це. І тільки 12 квітня 1961 року Юрій Гагарін, побувавши в космосі 108 хвилин (менш ніж дві години) відкрив дорогу в космос і побачив Землю збоку.

Космос продовжує вабити своєю загадковістю, нерозкритими таємницями. Люди мріють про нові світи, і про зустрічі з мешканцями інших планет. Уява відносить їх у космічні далі, до небачених ландшафтів, прекрасних істот та могутніх чудовиськ.

Польоти людей в космос надихнули багатьох художників на дивовижні творчі роботи. Вони беруть в руки фарби і створюють крижані та палаючі планети, загадкових красунь та могутніх космічних воїнів, величні створіння та жорстоких монстрів. На їхніх полотнах оживають бажання відкривати нові, ще не бачені світи.



 


 






Уявіть себе космонавтами, які щойно прилетіли на далеку невідому планету.

— Яким кольором можна зобразити її небо, землю, скелі, сонце?

А може, там буде не одне, а два сонця різного кольору?

— Які на вашій планеті є рослини, тварини?



Практичне завдання

Створіть композицію «Невідома планета» (гуаш). Спочатку продумайте, які образи будуть фантастичними, а які — реалістичними. Відповідно до задуму розташуйте аркуш паперу вертикально або горизонтально. Оберіть точку зору на пейзаж, розмістіть лінію горизонту (низько, посередині, високо). Намітьте олівцем загальну композицію. Щоб передати глибину простору, розмістіть зображення на передньому, середньому й дальньому планах. Поступово деталізуйте створені художні образи.











 

15.01.2021

Музичне мистецтво

Тема. КАЛЕНДАРНО-ОБРЯДОВІ ПІСНІ
    

Вступ

Серед української пісенної творчості значне місце посідає жанр, пов’язаний із порами року, тобто з календарем. Виконання пісень цього жанру супроводжується різними звичаями та обрядами.

Це – календарно-обрядові пісні. Навесні ми співаємо веснянки, влітку – купальські пісні, ближче до осені – жниварські.
Сьогодні ми розглянемо свята зимового циклу.

Розповідь про традиції свята Миколая
Зима багата на свята: Катерини, Андрія, Наума, Варвари… Скрізь лунають пісні.

Ось і Миколай завітав до нас у гості. Кожного року 19 грудня всі християни відмічають свято Миколая. Він є захисником усіх бідних і знедолених. Та найбільше його «пошановують» діти, для яких він є почесним охоронцем. Навіть існує легенда про те, що Миколай рятував дітей серед моря.

У цей день святий Миколай приносить кожній дитині подарунок, не забуваючи посоромити за нечемні вчинки (декому навіть приносить різочки). А діти намагаються не гнівити «діда Миколая, який знає про все».

Це свято відзначають урочисто. Діти співають багато пісень святому Миколаю.



Добрий янголе святий,
Тихий сон мені навій.
 Коли я що зле зробила,
І Наді мною білі крила
Ти, як завше, розпусти,
Все пробач і захисти.

Розповідь про різдвяні традиції

Одним із найбільших релігійних свят є Різдво, яке припадає на 7 січня. З ним пов’язують народження Ісуса Христа. Як стверджує християнське вчення, Діва Марія народила сина і сповила його в яслах.

Однією з традицій цього свята є співання колядок. У них найчастіше зустрічаються релігійні сюжети – уславлення Христа й Божої матері (Діви Марії) як втілення ідеї добра, благочестя та материнства як основи всього живого на землі.

Раніше колядували переважно ватаги хлопців. У деяких місцевостях України, крім хлопчачих, були й дівчачі ватаги. Люди вірили, що чим більше колядників одвідає оселю, тим щедрішим буде рік для родини.

Нова радість стала (колядка)

Нова радість стала, яка не бувала,
Над вертепом звізда ясна на весь світ засіяла.(2)

Де Христос родився, з Діви воплотився,
Як чоловік пеленами убого оповився.(2)

Пастушки з ягнятком перед тим дитятком
На колінця припадають, Царя-Бога вихваляють.(2)

Ой Ти, Царю, Царю, Небесний Владарю,
Даруй літа щасливії сего дому господарю.(2)

Сего дому господарю і сій господині,
Даруй літа щасливії нашій славній Україні.(2)

 

Розповідь про обряди щедрування

Увечері 13 січня в оселях українців звучать ще одні календарно-обрядові пісні – щедрівки. Назва щедрівка, що збереглася до нашого часу лише в Україні, вказує на призначення цього виду пісенності: накликати щедрість природи величальними піснями.

У цей вечір щедрували переважно дівчата. Перед тим, як зайти до хати, щедрівники мали отримати запрошення. Отож, зібравшись на подвір’ї господаря, вони співали під вікнами: «Ой чи є, чи нема пан-господар вдома?», а вже зайшовши до хати, виконували величальні пісні господареві, господині, їх синові, доньці та іншим родичам.

Незмінними учасниками щедрівницьких ватаг були костюмовані персонажі: Маланка (хлопець, вбраний у дівчачий одяг), Василько (дівчина, вбрана у хлопця), Дід-поводир з Козою (символом родючості й достатку), а також Чорт, Ведмідь, Циган, Циганка та інші.

 

Чи Дома Дома Пан Господар

Приспів: Щедрий Вечір Добрий Вечір!

Добрим Людям на Здоров'я!

 

А я знаю що Він Дома

Сидить же Він в Кінець Стола

А на Йому Шуба Люба

А на Шубі Поясочок

А на Поясочку Калиточка 

А в тій Калиточці Сім Шеляжечків

Сьому-тому по Шеляжечку

А нам Братці по Пиріжечку

А Старим Бабам Паляниці

Щоб плодилися Бики і Телиці

Барани і Ягниці

Скільки Кочечок стільки Дочечок

Скільки Дубочків стільки Синочків



Підсумки уроку


Сьогодні ми розглянули свята зимового циклу, а також познайомилися з жанром календарно-обрядових пісень, до яких відносять пісні, що виконують у певний день (або період) календаря. Вони супроводжуються звичаями і обрядами. До таких пісень відносять колядки і щедрівки.

Домашнє завдання: підготуй колядку чи щедрівку, та заспівай своїм рідним.


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу